Król Żniwny KBS Opalenica 2021

W dniu 19 września br. na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Opalenicy odbył się historyczny turniej strzelecki o godność Króla Żniwnego Okręgu Poznańskiego ZKBS RP. W tym roku miał on wyjątkowy ceremonialny charakter . Gdyż ostatni okres pandemiczny przyczynił się do pewnej stagnacji w działalności wielu Bractw. Co spowodowało , iż w tym roku , również jako wydarzenie historyczne , podczas tego turnieju strzelano dodatkowo o miano Króla Zielonoświątkowego Okręgu Poznańskiego. Tegoroczny dubel królewski przysporzył się licznej frekwencji gości z wielu bractw okręgu poznańskiego. Choć nie tylko. Odwiedziło nas również wielu gości z po za tego okręgu. Za co już teraz serdecznie wszystkim dziękujemy.

Wyjątkowości zaś , dodała uroczystość poświęcenia nowego sztandaru Bractwa Kurkowego w Opalenicy. Całość wydarzenia rozpoczęto uroczystą mszą świętą w intencji Bractw Kurkowych , na której właśnie mogliśmy uczestniczyć w ceremonii poświęcenia sztandaru Bractwa z Opalenicy. Zaś homilia wygłoszona przez opalenickiego kapelana , dodała siostrom i braciom otuchy do tworzenia jeszcze większej jedności brackiej. Po mszy zaś poczty sztandarowe , siostry i bracia oraz goście honorowi w akompaniamencie Orkiestry Brackiej , przeszli barwnym korowodem na strzelnicę . Tam Prezes Okręgu Poznańskiego Brat Jan Mazur dokonał uroczystego otwarcia turnieju strzeleckiego. Podczas tej części spotkania , byliśmy też świadkami wyjątkowej ceremonii pasowania i przyjęcia dwóch osób w szeregi Braci i Sióstr Kurkowych w Opalenicy. A tak liczna i zacna widownia dodała dodatkowych emocji , a nowym członkom otuchy do współuczestnictwa w tworzeniu brackiej jedności. Czego im z całego serca życzymy .

W dalszej części spotkania , uczestnicy turnieju zanim przystąpili do zmagań strzeleckich , uraczyć się mogli miejscową ludową kuchnią , którą przygotowali siostry i bracia z Opalenicy. Najlepszym zaś smakołykiem i kulinarną ucztą stał się pieczony dzik w kaszy.

W tegorocznym turnieju oprócz głównych konkurencji przygotowano wiele atrakcji towarzyszących. w ramach relaksu strzeleckiego było można sprawdzić swoje umiejętności między innymi do tarczy Brackiej , Tarczy Burmistrza Opalenicy czy dla Pań. Natomiast miłośnicy broni krótkiej , wypróbować mogli swych sił na strzelnicy 25 metrowej. Emocji było co nie miara . Tym bardziej , iż na zwycięzców czekało wiele atrakcyjnych nagród. A między zmaganiami strzeleckimi , w Celestacie Brackim , zauważyć było można iście rodzinne konwersacje sióstr i braci. Niestety ostatni okres pandemiczny przyczynił się do ograniczenia kontaktów naszych Bractw. A jak sama nazwa głosi , ideą jest jedność bracka , której fundamentem są spotkania integracyjno – sportowe.

Zmagania w zawodach trwały do późnego popołudnia. Ale w końcu udało się wyłonić najlepszych strzelców. W konkurencjach towarzyszących najlepsze wyniki uzyskali :

  1. Król Żniwny KBS Opalenica i I miejsce zdobyła Justyna Wójcik-Domagała , I rycerz Kamil Jędrzejczak, II rycerz Marek Cichy
  2. Mistrz Żniwny Strzelców I miejsce Maciej Szłapka, II miejsce Bogumił Szwebów, III Jędrzej Przybylski
  3. Pistolet Sportowy I miejsce Michał Mielcarek, II miejsce Mirosław Dolata, III Jerzy Szulc
  4. Tarcza Bracka I miejsce Zdzisław Kaczmarek, II miejsce Krzysztof Chraplewski, III Artur Osiński.
  5. Tarcza o Nagrody I miejsce Mateusz Głowacz, II miejsce Zdzisław Kaczmarek, III Mirosław Dolata.
  6. Tarcza Burmistrza Opalenicy I miejsce Zdzisław Kaczmarek, II Jan Ciszewicz, III Damian Łabudka.
  7. Strzelanie dla Pań I miejsce Renata Maciejewska, II Sylwia Zawadzka, III Agnieszka Krysmann.

Odbyło się również strzelanie o godność Króla Zielonoświątkowego oraz Króla Żniwnego Okręgu Poznańskiego ZKBS RP wyłaniając nowych następców na A.D 2021 :

Król Zielonoświątkowy Okręgu Poznańskiego

Fundator Kura: Jan Mazur Król Okręgu Poznańskiego ZKBS RP,A.D 2019

I miejsce i Królem Zielonoświątkowym A.D 2021 został– Zbigniew Kracz KBS Mosina

I rycerz : Zdzisław Jakubowski Kórnicko-Bniskie Bractwo Kurkowe, II rycerzem zaś został : Piotr Nowak KBS Opalenica

Król Żniwny Okręgu Fundator Kura: Roman Wieczorek Król Okręgu Poznańskiego ZKBS RP,A.D 2019:

I miejsce i Królem Żniwnym A.D 2021 został : Jan Ciszewicz KBS Dolsk

I rycerzem : Eugeniusz Richter KBS Zbąszynek,

II rycerzem został : Roman Wieczorek KBS Opalenica.

Na zakończenie prezes okręgu Brat Jan Mazur wraz z dotychczasowym Królem Żniwnym Romanem Wieczorkiem , dokonali koronacji nowych królów i rycerzy a wraz z prezesem Bractwa Kurkowego w Opalenicy Fryderykiem Pąpką , dokonali wręczania nagród za pozostałe konkurencje.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy . Nowym królom życzymy owocnego i godnego reprezentowania naszego okręgu. A wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i tak liczną frekwencję.

Z brackim pozdrowieniem

Fryderyk Pąpka

 

Galeria

Rekomendowane artykuły