TURNIEJ KRÓLEWSKI 11.06.2023

W dniu 11.06.2023 r. w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Opalenicy odbył się coroczny Turniej Królewski. Z tej też okazji KBS Opalenica zorganizowało wewnętrzne statutowe strzelanie o miano Króla Kurkowego KBS OPALENICA A.D. 2023/2024, którym został

ZBIGNIEW SZAŁATA,

za którym uplasował się I Rycerz Klaudia Kaźmierczak oraz II Rycerz Maciej Cichy

VIVAT KRÓL, VIVAT RYCERZE !!!

Sekcja Strzelecka działająca przy Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Opalenicy walczyła o tytuł MISTRZA STRZELECKIEGO A.D. 2023/2024, którym został DAWID MARCINIAK, natomiast II miejsce zdobył Jacek Zielonka, a III miejsce Łukasz Chorążewski.

Podczas turnieju równolegle odbywały się strzelania o tarczę bracką, dla Pań, o nagrody oraz kur. Wyniki przedstawiają się następująco:

tarcza bracka:

I miejsce – Marek Cichy

II miejsce – Szymon Domagała

III miejsce – Piotr Ludwiczak

dla Pań

I miejsce – Barbara Kucharczak

II miejsce – Monika Wieczorek

III miejsce – Magdalena Kamińska – Kuraś

o nagrody

I miejsce – Marek Cichy

II miejsce – Maciej Cichy

III miejsce – Piotr Ludwiczak

kur

I miejsce – Dawid Kaźmierczak

II miejsce – Szymon Domagała

III miejsce – Marek Cichy

Najmłodsi uczestnicy spotkania sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej. Walka trwała zaciekle do samego końca, a zwyciężyli :

I miejsce – Borys Ludwiczak

II miejsce – Igor Zielonka

III miejsce – Jeremi Jędrzejczak

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy świetnych wyników !!!

Po uroczystym rozdaniu nagród oraz salwie armatniej bracia kurkowi wraz z rodzinami i gośćmi zasiedli przy biesiadnym stole aby uczcić panowanie nowego Króla wraz z Rycerzami.

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie mieszkańców miasta i gminy Opalenica na następne turnieje strzeleckie, o których na bieżąco będziemy informować na naszej stronie internetowej, najbliższe Święto Wojska Polskiego 13.08.2023!

Z brackim pozdrowieniem

Ewelina Cicha

Rekomendowane artykuły